• Facebook - Grey Circle
  • Pinterest - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

ראיון של אושר | עם הבלוגרית מליסה מייקר מ- Clean My Space

כשהחלטתי לפתוח את הבלוג כבר אז ידעתי שאני רוצה לשלב ראיונות עם אנשים שמתחברים למטלות החודשיות שלי.

אני עוקבת אחרי מליסה מייקר כבר שנים. מליסה היא יו-טיוברית קנדית ותיקה עם ערוץ ובלוג העונים לשם Clean My Space ואני חייבת להודות שזה אחד מערוצי היו-טיוב האהובים עליי.

אני עוקבת אחרי ערוץ היו-טיוב שלה שנים, בעיקר כי ערוץ שלה שונה; הוא נותן פתרונות יעילים לאנשים שלא רוצים להשקיע הרבה זמן או כסף בניקיון הבית. מליסה חושפת בפנינו את הבית שלה, שנראה רגיל! אמיתי! האותנטיות הזו עובדת והעצות בהחלט ישימות ויעילות.

משימת האושר של החודש שעבר גרמה לי לצפות בערוץ באדיקות יתר, במן ניסיון לקבל טיפים שיקצרו את זמן הניקיון ויהפכו אותו ליעיל יותר בטווח הארוך.

תוך כדי ניקוי הכיור במטלית מיקרופייבר עלה הראיון לנסות ולראיין את מליסה. שלחתי לה דוא"ל, החזקתי אצבעות בתקווה שתסכים ושכחתי מזה לגמרי עד שבשבוע שעבר קיבלתי תשובה חיובית וקפצתי מאושר.

את הראיון ניהלנו בסקייפ, ומעבר לזה שלמדתי תוך כדי עבודה שמונים כללים לראיונות הבאים שאערוך כאן בבלוג, התרגשתי ממש מעצם הפגישה הווירטואלית וההזדמנות לדבר עם בלוגרית ותיקה שהפכה לחלק מהבית.

ספרי קצת על עצמך. מי את, מליסה מייקר?

למדתי מנהל עסקים. כשסיימתי את הלימודים עבדתי בבנק, עבודה מכובדת ורצינית לכל הדעות אבל עלו בתוכי ספקות. שאלתי את עצמי: "למה אני עושה את זה?" וכבר אז ידעתי שאני מעוניינת להקים עסק ולהיות עצמאית. פגשתי את בעלי צ'אד, שבאותה התקופה גם ניהל עסק עצמאי, והוא דרבן אותי לצאת לדרך משלי. אחרי שנה עזבתי את העבודה בבנק. מלצרתי בזמן שניסיתי להבין מי אני ואיזה עסק אני מעוניינת לפתוח. שמעתי הרבה אנשים מסביבי אומרים שהם צריכים אשת ניקיון טובה. לא ידעתי כלום על ניקיון, אבל ידעתי שזו כנראה הזדמנות עסקית לא רעה. למדתי את כל מה שאפשר על התחום והקמתי חברה לשירותי ניקיון.

מה גרם לך להקים את הבלוג ואת ערוץ היו-טיוב שלך?

ב-2011 החלטתי להקים את ערוץ היוטיוב כדי להשיג יותר לקוחות. עם הזמן יותר ויותר אנשים התחילו לשאול שאלות בתגובות וביקשו עוד טיפים לניקיון יעיל של הבית. מדי שבוע העליתי וידאו חדש שעונה לקהל הצופים על השאלות. ב- 2014 צ'אד (אקא, בן הזוג) התפטר מעבודתו והצטרף אליי לעסק. הבלוג הוסיף לי המון. הוא יצר קהל של צופים אדוקים, אפשר לקרוא להם מעריצים אפילו, שעוקבים אחרי הסרטונים מדי שבוע ומבקשים לדעת עוד. אני יוצרת בשבילם. אני עונה על השאלות שלהם. בלעדיהם זה לא היה קורה.

כאן הייתי חייבת לשאול… איך התגברת על הפחד מהמצלמה?

מעולם לא היה לי פחד לעמוד מול מצלמה. תמיד הרגשתי בנוח לדבר מול קהל ולכן היה לי טבעי מאוד לגשת למדיה הזו.

מליסה הוסיפה:

נכון להיום הבלוג הוא חלק נכבד מהעסק שלי. אני מקדישה את ימי שני לעניינים שקשורים לבלוג ולתכנון יום הצילומים. מקדישה את ימי שלישי לצילום הוידאו והעלאת הסרטון לערוץ היו-טיוב ולבלוג ואת ימי רביעי עד שישי למה שאני מכנה "עבודה שקטה" - כל העניינים שקשורים לעסק ולהתפתחות העסק. נניח, ממש בקרוב יוצא ספר של הבלוג, לכן בתקופה האחרונה ימי רביעי עד שישי הוקדשו לעניינים שקשורים בספר. נניח, לא מזמן נסענו לניו-יורק כדי להקליט את גרסת האודיו של הספר. מדהים לדעת שאני מקליטה במקום שבו הקליטו אנשים כמו ביל קלינטון וג'יימס ארל ג'ונס.

מה מעורר בך השראה?

עזרה לאנשים מעוררת בי השראה. אני אוהבת לעזור לאנשים ומרגישה שבאמצעות הסרטונים שלי אני עוזרת להם בדרך ייחודית. העניין הוא שאני לא אוהבת לנקות. אני מודה! אבל אני אוהבת כשנקי מסביבי. האותנטיות הזו עוברת מסך. אני לא מסתירה את זה, גם לא בסרטונים שלי. לחלוק את הסיפורים שלי עם אנשים, לעזור להם ולקבל מהם שאלות שעוזרות לי להתקדם הלאה; זה מעגל מדהים! זה מעגל שמייצר חיוביות, זה גורם לי לרצות לתת עוד ולעשות יותר. אני נהנית להקשיב לצופים שלי. הם מעוררים בי השראה.

מה גורם לך אושר?

אני מאושרת כשאני מאבדת תחושה של זמן.

הערת המראיינת: וואו! זו תשובה מעולה!

מליסה הוסיפה:

אני מאושרת כשאני מבשלת. באמת, אני נהנית לבשל, להרכיב טעמים, להיות במטבח. אני מאושרת כשאני מבלה עם האנשים האהובים עליי, עם בעלי, עם המשפחה הקרובה, עם חברים. זה חשוב שיש אנשים איכותיים שמקיפים אותך. אין לי הרבה חברים, אבל החברים שיש הם קרובים מאוד וזה מה שחשוב בעיני. למצוא דרכים לעזור לאנשים, זה גורם לי לאושר. אמנות גורמת לי לאושר. והחתולים שלי. כן, החתולים שלי בהחלט גורמים לי להיות מאושרת.

רציתי לשאול איזה טיפים את יכולה לתת מהתחום שלך עבור הקוראים שלי, אבל ערוץ היוטיוב שלך מלא בטיפים מעולים ולכן השאלה שלי היא: איזה מהסרטונים הכי נהנית לצלם?

אני נהנית לצלם סרטונים של מאחורי הקלעים, כמו זה שהעלנו בסוף השבוע שעבר. אוהבת כשאנשים רואים שהבית שלי הוא לא מושלם. וברור שאני נהנית לארח ידוענים בסרטונים שלי, זה תמיד מרגש אותי בכל פעם מחדש.

מליסה, את מלכה! תודה על הראיון הנפלא!

מוזמנות לבקר בבלוג של מליסה: http://cleanmyspace.com/


מעודכנת, תמיד!

רוצות לקבל עדכונים לדוא"ל?

הי :) שמי אושרה פחימה-שמש ואני חוקרת ומעצבת תודעה!

מה זה אומר?

לו חייתי ביוון העתיקה כנראה שהיו מכנים אותי "הוגת דעות".
אני מעבדת חוויות ובוחנת אותן מנקודת מבט רחבה ומקיפה, וכותבת עליהם כאן - במרחב הוירטואלי שלי. אני מתייחסת לכל התנסות כמחקר, ומבצעת מחקרים שכאלה בתחומים שונים ומגוונים: ניהול אנרגיה ומשאבים, הרגלים, תרבות הפנאי, אושר ואימהות. 

בת 39, גרה בכרכור, נשואה לעמרי ואמא של טליה-לב; גורה מהממת בת 17 חודשים. עוסקת במיתוג עסקי ואישי, ומלווה נשים ואנשים בתהליכי פיתוח מותג ורעיון והקמת קהילה. 

מה הם החלקים המרכיבים את האושר שלנו? 
את שביעות הרצון, את רגעי השמחה? ואיך ניהול עצמי נכון יכול להוביל ליותר רגעים כאלה? זוהי שאלת המחקר שלי, ואני מתרגשת לחלוק אותה כאן עמכן. 

 

שמחה להכיר אתכן :)

רוצה לשתות איתי קפה בכל בוקר?

הצטרפי לקהילת הפייסבוק שלי :)

ינואר 2021

שנה חדשה - חוזרת לפעילות :)