• Facebook - Grey Circle
  • Pinterest - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

פוסט פוסט-יומולדת

36 קייצים.

חגיגת יום ההולדת שלי התחילה באופן לא רשמי בפארק הירקון, בעת שפילסנו את דרכנו קרוב לבמה עד כמה שרק אפשר כדי לחוות באופן מלא ונוכח את ההופעה של להקת 'רדיוהד'; עניין שמבחינתי הוא לחלוטין הגשמה של חלום ואולי ה- 'וי' הכי גדול, שמן, נטוי, מודגש עם קו תחתון, כוכביות והאשטאג שסומן אי פעם בבאקט-ליסט שלי.

אחרי שסימנתי את הסופר-וי על הדבר הגדול הזה, החלטתי להקדיש את יום ההולדת עצמו לדברים הקטנים; הלכנו לים, זללנו סושי, קנינו ירקות, אירחנו את המשפחה. יום קטן שהוא גדול. אושר אמיתי!

במהלך היום הצצתי בפייסבוק, בוואטסאפ, בברכות שזרמו. החלטתי שאני לוקחת כל ברכה וברכה ברצינות. החל מהמזל וכלה בטוב; מנסה לשים לב לדקויות. מה אנשים מאחלים לי? מה מתוך זה חופף עם מה שאני מאחלת לעצמי?

חילקתי את הברכות לכמה קטגוריות:

  1. בריאות ואושר הצמד הזה מופיע כמעט בכל ברכה, אנחנו מתייחסים אליו בטריוויאליות כשלמעשה זו אולי הברכה הכי מהותית ומשמעותית שאי פעם נקבל. לדעתי, הבריאות והאושר הולכים ביחד. כשטוב לנו בלב הגוף מגיב בהתאם. כשטוב לנו בגוף הלב מגיב בהתאם.

  2. אהבה והצלחה גם כאן החלטתי להציג אותם כצמד למרות שלעתים הופיעו בנפרד, בעיקר כי אני מאמינה שיש להן קשר מיוחד, לאהבה ולהצלחה. האם ההצלחה נובעת מהאהבה שאנו מכילים בעשייה שלנו? לאחרונה נופלים לי אסימונים רבים בהקשר הזה (והרבה בזכות הבלוג.) האהבה משקה את העשייה ועוזרת לנו להניב פירות בסופו של תהליך. וכן, אמרתי אסימונים! בכל זאת, 36.

  3. שפע/ הגשמה/ סיפוק זוכרים שפעם היינו מאחלים "אושר ועושר?" (וכושר, ויושר וכל מה שמתחרז?) ביום בהיר אחד העושר נעלם. כולם קיבלו איזה ממו שדרש להחליף אותו במילים אחרות שפחות זועקות קפיטליזם ויותר מותאמות לעולם של היום. אני אוהבת את המילים החדשות. למרות שלעתים הן נזרקות כמו מנטרה, יש בהן פן יותר אישי. שפע, הגשמה, סיפוק - לא מדובר באיזה עושר ערטילאי, מנוכר ואפור, אלא במילים שמורידות לקרקע את העשיה שלנו ומזכירות לנו שאנחנו אחראיות לעתיד של עצמנו, ליצירת השפע הזה.

  4. תמשיכי להיות/ המשך של זה החלק המעניין של הברכה. זה בעצם סוג של מחזיר אור. אם במהלך השנה אנחנו עסוקות בלהפיץ אור, זו הנקודה שבה האור חוזר בחזרה אלינו ואנחנו מגלות מה מתוך העשייה שלנו נגע ללבם של אנשים. זה קסום! הרשיתי לעצמי לקבל באהבה את כל האור שנשלח לעברי. "מוכשרת", "יצירתית", "מקורית", "נאמנה לעצמך", "מפזרת נצנצים". נצרתי את הברכות הללו בלבי ואשמור אותם איתי לאורך כל הדרך.

  5. ברכות מוזיקליות היו הרבה ברכות מוזיקליות. כאודיופילית מושבעת זה בהחלט בהחלט הסב לי אושר. האושר המוזיקלי הזה גרם לי לפנות לקהילת פייסבוק שאני חלק ממנה כבר יותר מחמש שנים - "תחרות השירים היומית" - להעלות את האושר כנושא ולבקש שחברי הקבוצה יעלו שירים בנושא אושר. מתוך כל האושר הזה נוצר פלייליסט נהדר שחתם את יום הולדתי.

החלטתי לחתום את הפוסט עם אחד השירים שעלו באותו הפלייליסט, ולנצל את ההזדמנות כדי להגיד:

תודה

ולאחל בחזרה, לכל המברכים, לכל מי שקורא את הפוסט הזה, לכולם:

אושר, בריאות, אהבה, הצלחה, שפע, הגשמה, סיפוק, המשך של עשיה יצירתית ומהנה ושיר :)

Dirty Projectors - Little Bubble https://www.youtube.com/watch?v=2IG5f50olZA


מעודכנת, תמיד!

רוצות לקבל עדכונים לדוא"ל?

הי :) שמי אושרה פחימה-שמש ואני חוקרת ומעצבת תודעה!

מה זה אומר?

לו חייתי ביוון העתיקה כנראה שהיו מכנים אותי "הוגת דעות".
אני מעבדת חוויות ובוחנת אותן מנקודת מבט רחבה ומקיפה, וכותבת עליהם כאן - במרחב הוירטואלי שלי. אני מתייחסת לכל התנסות כמחקר, ומבצעת מחקרים שכאלה בתחומים שונים ומגוונים: ניהול אנרגיה ומשאבים, הרגלים, תרבות הפנאי, אושר ואימהות. 

בת 39, גרה בכרכור, נשואה לעמרי ואמא של טליה-לב; גורה מהממת בת 17 חודשים. עוסקת במיתוג עסקי ואישי, ומלווה נשים ואנשים בתהליכי פיתוח מותג ורעיון והקמת קהילה. 

מה הם החלקים המרכיבים את האושר שלנו? 
את שביעות הרצון, את רגעי השמחה? ואיך ניהול עצמי נכון יכול להוביל ליותר רגעים כאלה? זוהי שאלת המחקר שלי, ואני מתרגשת לחלוק אותה כאן עמכן. 

 

שמחה להכיר אתכן :)

רוצה לשתות איתי קפה בכל בוקר?

הצטרפי לקהילת הפייסבוק שלי :)

ינואר 2021

שנה חדשה - חוזרת לפעילות :)