• Facebook - Grey Circle
  • Pinterest - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

מצאת החמה

אין ספק שיש קסם בהתעוררות מוקדמת.

לפני זריחת החמה; הכל חשוך, העולם מחליף צבעים יחד איתך.

אבל להגיד לכן שהיה קל? לא ממש.

ידעתי שיהיה קשה לקום בדיוק ב- 5:05. ידעתי שאתאכזב מעצמי אם אלחץ על הסנוז.

ואז עלה לי רעיון גאוני. טווח שעות.

אני בוחרת להתעורר בין 5:05 ל- 5:23 בכל בוקר.

כל זמן בתוך 18 הדקות האלו מהווה הצלחה. כל זמן בתוך הטווח הזה מאפשר לי ליישם את רוטינת הבוקר הנפלא הזה. מסקנה #1: כדי להתחיל את הבוקר בתחושת הצלחה; קבעי לעצמך יעד גמיש.

בימים הראשונים של הניסוי עבדתי לפי הספר. מדיטציה ופעילות גופנית בכל בוקר! עם הזמן הבנתי שאני יותר "נקייה ממחשבות" בזמן שטיפת הכלים או קיפול הכביסה, ואני מרגישה הרבה פחות ביקורת עצמית בניקיון הבית ובשטיפת רצפה מאשר ב- 5 דקות של ספורט מול היוטיוב.

מסקנה #2: פעולות מדיטטיביות הן לא בהכרח מדיטציה. פעילות גופנית היא לא בהכרח ספורט.

בשלב מסוים, הזוג החליט שהוא מתעורר מוקדם יחד איתי. אם אתן לא המתעוררות היחידות בבוקר המירקאלי הזה, כל הקטע של כתיבת בוקר, ויזואליזציה, אפירמציות די נדחה לרגע השקט הראשון של הבוקר, מה שהביא אותי למסקנה הבאה:

מסקנה #3: רוטינת הבוקר הקסום לא חייבת לקרות עם הזריחה. למעשה, זו רוטינה שמצריכה שקט חיצוני ופנימי, והיא יכולה לקרות בכל רגע שקט ביום.

אחרי קרוב לשבוע של התעוררות מוקדמת הרגשתי עייפות אדירה. הגוף תשוש, כמו אחרי קרב. ורעב! בכל זאת, התווספו "שעות נוספות" ליממה. טלטלה פיזית רצינית. בדרכים אופייניות לגוף, עלתה השאלה: "מה את רוצה ממני בעצם? את לא רואה שאני זקוק למנוחה?!" מסקנה #4: זה לא קשה להתעורר מוקדם. זה קשה להסתגל להתעוררות המוקדמת.

לכן, בשבוע השני לניסוי, הקפדתי לישון לפחות 6 שעות בלילה. מה שאומר שאם בשישי הלכתי לישון ב- 12:00, הרשתי לעצמי להתעורר ב- 6:00. חשוב לשמור על פרופורציות. להתעורר ב- 5:05 בבוקר זה כמו לקבל הארכת זמן במבחן.

זה משנה חיים. עבורי, זה בדיוק הזמן שאני צריכה כדי לנחות לקרקע, לסנכרן בין המחשבות לפעולות ולהגיע לתחילת יום העבודה בתחושת: "אוקיי! יש לי זמן! אני יכולה לעשות את זה!" זה לא מפתיע אותי שדווקא בחודש הזה העסק שלי קיבל תנופה רצינית. יום העבודה שלי היה הרבה יותר מפוקס תודות להתעוררות המוקדמת. עם זאת, זה רחוק מלהיות מושלם. עם כל הכבוד להאל אלרוד, הקושי בשימור רוטינת הבוקר הנפלאה הזו לא קשור דווקא לבוקר או להתעוררות המוקדמת, אלא לרוטינת הערב, או במילים אחרות - איך הופכים את הלילה לקסום לא פחות?

אומרים שאנשים חשובים, מנכ"לים ומי לא, מנהלים אורח חיים כזה. אופרה ווינפרי, אריאנה האפינגטון. האם לא קורה שיש לאריאנה תכניות בערב המאוחר? ערבי גאלה? אירועים משפחתיים? האם אופרה "מפילה את העט" ב- 18:00 והולכת לאכול ארוחת ערב?

העניינים מסתבכים כשרוטינת הבוקר לא מסונכרנת עם רוטינת הערב. שזה לוקח אותי למסקנה אחת חשובה מאוד; מסקנה #5: מיראקל מורנינג זה לא מספיק. מה לגבי מיראקל דיי? בסוף החודש החלטנו להמשיך ולהתמיד בהתעוררות המוקדמת. זה מועיל לשנינו, כל אחד מסיבתו שלו. עם זאת, עדיין קיים חוסר סנכרון עם הערב, שמצריך מאיתנו שינה מוקדמת ושינוי טוטאלי של אורח החיים שהיה לנו עד כה. אני שמחה לקבל את השינוי ומאמינה שהוא ימשיך להפיק לנו תועלת, אבל ברור לי בנקודת הזמן הזו שרומא לא נבנתה ביום אחד, ושזה יצריך הרבה Fine tuning והתגמשויות בתקופה הקרובה, במיוחד כשהחגים בפתח.

הקיץ מאחורינו, ספטמבר כבר כאן, ומה קורה החודש? אחד הדברים החשובים ביותר כשמסיימים תהליך מיתוג הוא ביסוס הנוכחות. כשכבר יש בידול ויצרנו ניראות, הגיע הזמן לחשוף את כל הטוב הזה לעולם, או במילים אחרות - להיות נוכחת. נוכחות היא תוצר לוואי של עקביות. זו ההחלטה להיות קיימת בתנאים שלי; לקבוע זירה, לקבוע תדירות, להגיע מוכנה, ולהיות שם. להיות שם מהלב.

עקביות מביאה עוקבים.

השפעה יוצרת שפע. תחשבו על זה, אפילו מילולית זה מסתדר.

עם זאת, יש גבול דק בין נוכחות לבין התמכרות, במיוחד כשמדובר ברשתות החברתיות. וזה בדיוק מה שאני מתכוונת לבדוק החדש.

בכל יום במהלך חול המועד סוכות אני מתכוונת להעלות פוסט בפייסבוק האישי שלי. נוכחת ברשת! כמו מצהירה על הזכות שלי להיות קיימת. יכול להיות שיהיה לי מה להגיד. יכול להיות שלא. יכול להיות שזה יהיה פוסט אישי. יכול להיות ששיווקי - כמו שאמרתי, אני מאמינה בטווחים ולא ביעדים, מאפשרת לעצמי חופש לבחור מי להיות בין פוסט לפוסט.

עם זאת, אני מתכוונת בדיוק באותו שבוע לעשות קאט. בכל ערב במשך שבוע אנתק לגמרי את הטלפון הנייד. בלי טלפונים. בלי הודעות. בלי אפליקציות או רשתות חברתיות. נוכחת בחיים האמיתיים! בלי הפרעות או הסחות דעת. PLUG VS UNPLUGGED נוכחת בחיים הוירטואליים, אך מתנתקת מהם באופן יזום כדי להיות נוכחת בחיים האמיתיים. איך זה ישפיע עליי?

הניסוי יקרה בשבוע שבין ה- 23 ל- 29 בספטמבר. אתן מוזמנות לעקוב אחריי בפייסבוק האישי כדי לקרוא את הפוסטים שיעלו מדי יום. ובינתיים, חודש נפלא וחגים שמחים!

וכמובן שנסיים בשיר: LCD SOUNDSYSTEM: BLACK SCREEN


מעודכנת, תמיד!

רוצות לקבל עדכונים לדוא"ל?

הי :) שמי אושרה פחימה-שמש ואני חוקרת ומעצבת תודעה!

מה זה אומר?

לו חייתי ביוון העתיקה כנראה שהיו מכנים אותי "הוגת דעות".
אני מעבדת חוויות ובוחנת אותן מנקודת מבט רחבה ומקיפה, וכותבת עליהם כאן - במרחב הוירטואלי שלי. אני מתייחסת לכל התנסות כמחקר, ומבצעת מחקרים שכאלה בתחומים שונים ומגוונים: ניהול אנרגיה ומשאבים, הרגלים, תרבות הפנאי, אושר ואימהות. 

בת 39, גרה בכרכור, נשואה לעמרי ואמא של טליה-לב; גורה מהממת בת 17 חודשים. עוסקת במיתוג עסקי ואישי, ומלווה נשים ואנשים בתהליכי פיתוח מותג ורעיון והקמת קהילה. 

מה הם החלקים המרכיבים את האושר שלנו? 
את שביעות הרצון, את רגעי השמחה? ואיך ניהול עצמי נכון יכול להוביל ליותר רגעים כאלה? זוהי שאלת המחקר שלי, ואני מתרגשת לחלוק אותה כאן עמכן. 

 

שמחה להכיר אתכן :)

רוצה לשתות איתי קפה בכל בוקר?

הצטרפי לקהילת הפייסבוק שלי :)

ינואר 2021

שנה חדשה - חוזרת לפעילות :)