• Facebook - Grey Circle
  • Pinterest - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

איך להיות אותנטית יצירתית באינסטגרם

אתגר האינסטגרם אמנם היה רק חלק קטן ממשימת האושר של חודש אפריל, ולמרות שזה לא אתגר האינסטוש הראשון אצלי בבלוג, זו הפעם הראשונה שהרגשתי שהוא יוצר אימפקט, שהוא מרחיב את איזור הנוחות שלי, מקלף עוד שכבה ועוזר לי למצוא את הדרך שלי בתוך הרשת החברתית הצבעונית הזו.

בואו נהיה כנות לרגע. אני לא מומחית לענייני סושל מדיה וגם לא מתיימרת להיות. עמוד האינסטגרם שלי, עד עתה, היה רחוק מלהיות עמוד עסקי שמנוהל כראוי, בעיקר כי אני באופן אישי פחות מתחברת לעמודים הסופר-מהוקצעים האלו. אישית, אני מתחברת לעמודים שמחברים בין האישי למקצועי, משלבים רגעים כנים ואמיתיים שממחישים שיש אדם שעומד מאחורי הבלוג או העסק.

התחלתי עם מטרה להפוך את עמוד האינסטגרם למינימליסטי בזכות האתגר, במחשבה שהמינימליזם הוא הקונספט שעומד מאחורי העשייה. ככל שהזמן עבר הבנתי שבחרתי במינימליזם ככלי, כגישה, אבל הערכים שעומדים מאחורי העמוד נשארו זהים;

אותנטיות ויצירתיות.

מבחינתי, כל תמונה שהעלתי אי פעם שיקפה את הערכים האלו בדיוק, רק שהפעם, בזכות הגישה המינימליסטית, ממש הבשלתי לתוכם.

תוך כדי האתגר למדתי המון על התנהלות אותנטית יצירתית באינסטגרם.

עבור אלו מכן שמעוניינות בגישה קצת אחרת לניהול העמוד, החלטתי לשתף במסקנותיי.

  • אל תרדפו אחרי טרנדים.

צילומי סטוק של ידיים שאוחזות בדובדבנים, חיוך מאחורי מחשב נייד בעמדת עבודה מסודרת למשעי, או "במקרה הלכתי עם העגלה בדיוק מול קיר עם גרפיטי מושלם". יכול להיות שזה עובד לאחרים, אבל תנסו להבין מה עובד לכן. ​אם המטרה שלכן היא להיות אותנטיות-יצירתיות באינסטגרם, תבדקו איפה אתן מרגישות הכי יצירתיות ואיך אתן יכולות לתת לזה ביטוי אמיתי ואותנטי. יכול להיות שזה יהיה סנאפ-שוט אל מעבר לחלון, יכול להיות שזה יהיה ציור שציירתן, יכול להיות שזה יהיה סלפי. כל עוד זה מגיע ממקום שמבטא את היצירתיות שלכן - הכל עובד.

  • תבחרו סגנון שמתאים לכן ותדבקו בו. אוקיי. מצאתן את המקום היצירתי שלכן והבנתן איך להביא אותו לידי ביטוי - נהדר! עכשיו הגיע הזמן לחשוב על הניראות של העמוד כעמוד. האם יש סקאלה צבעונית ברורה שתירצו להשתמש בה? האם יש סגנון צילומי שמושך אתכן יותר? זה לא עניין של לחפש סגנון שמאפיין את העשייה שלכן, אלא של להבין מה שוזר את התכנים שלכן ביחד וליצור מזה סגנון משלכן. כל מה שתבחרו להעלות לאינסטגרם הוא יצירה בפני עצמה, אבל הן מתעצמות כשהן עומדות אחת ליד השניה ומפגינות סגנון שייחודי לכן.

  • כוח השלוש. אתן לא חייבות להעלות תמונות בשלשות, אבל כשאתן כן בוחרות להעלות תמונות בכפולות של שלוש, יש לכן אפשרות ליצור מערך מוקפד של תמונות. כך, אתן יכולות ליצור קולאז'ים שמורכבים מחלקי תמונות, לבצע חיתוכים במקומות מפתיעים ולספר סיפור של ממש באמצעות התכנים הויזואלים שבחרתן להעלות.

  • תשחקו עם האוריינטציה של התמונה בתוך הריבוע. אז נכון שכבר מזמן אפשר לצלם תמונות באוריינטציות שונות באינסטוש. לאורך, לרוחב. הריבוע כבר לא הכרחי אבל הוא אידיאלי ויש בו המון חן. גם כשאתן משחקות עם האוריינטציה של התמונה - לאורך או לרוחב, ממליצה לכן לעשות את זה בתוך המסגרת של הריבוע. זה יוצר עניין, זה תופס את העין, זה מכניס "אקשן" לעמוד כולו.

  • תבחרו האשטאגים. אין לי פה איזה טיפ מרשים לגבי מה הופך האשטאג לנכון או לא. הטיפ היחיד שיש לי הוא תנסו. תנסו ותראו איזה האשטאגים עובדים בשבילכן. מה מביא לכן עוקבים איכותיים חדשים? מה מניב תגובות? בסוף הפוסט אעלה רשימה של האשטאגים שעשויים להתאים לאותנטית היצירתית.

  • תתמכו בתמונה באמצעות טקסט. במיוחד כשמדובר במערך של יותר מ- 3 תמונות, כשכל תמונה היא סגמנט, חלק מתוך שלם. תספרו לנו את הסיפור בחלקים. תגרמו לנו, כצופים, ללחוץ על הפרופיל ולראות את כל מערך התמונות כולו. זה לא עובד בלי סיפור.

  • תשתמשו בסטורי'ז כדי לתת מבט מאחורי הקלעים. בזמן שהעמוד עצמו הוא כמו גלריה קטנה שבה אתן תולות את היצירות האותנטיות שלכן, הסטורי'ז הוא המקום לשתף בדברים שקורים מאחורי הקלעים, בצילומים מהיום-יום, בעבודה בתהליך, בהתפתחות שאתן עוברות. זכרו שהסטורי הוא כמו מסר שאתן כותבות על החול, הוא נמחק תוך יום. זה המקום שלכן להראות הומור, אהבה, בלאגן, רגעים משמחים, רגעים פחות משמחים. לשתף עם העולם לכמה רגעים, עד שהמסר נמחק.

לאיזה כיוון הייתן רוצות לקחת את עמוד האינסטגרם שלכן?

תהנו ליצור,

תהיו עצמכן,

אושרה

נ"ב // רשימת האשטאגים לאותנטית היצירתית:

creativeliving# authenticliving#

folkcreative# creativehappylife#

peoplescreative#

visualcollective#

momentsoftime#

enjoythelittlethings#

liveunscripted#

thatauthenticfeeling#

ofsimplethings#

daysofsmallthings#

thesimpleeveryday#

candyminimal#

liveauthentic#

בהצלחה!


מעודכנת, תמיד!

רוצות לקבל עדכונים לדוא"ל?

הי :) שמי אושרה פחימה-שמש ואני חוקרת ומעצבת תודעה!

מה זה אומר?

לו חייתי ביוון העתיקה כנראה שהיו מכנים אותי "הוגת דעות".
אני מעבדת חוויות ובוחנת אותן מנקודת מבט רחבה ומקיפה, וכותבת עליהם כאן - במרחב הוירטואלי שלי. אני מתייחסת לכל התנסות כמחקר, ומבצעת מחקרים שכאלה בתחומים שונים ומגוונים: ניהול אנרגיה ומשאבים, הרגלים, תרבות הפנאי, אושר ואימהות. 

בת 39, גרה בכרכור, נשואה לעמרי ואמא של טליה-לב; גורה מהממת בת 17 חודשים. עוסקת במיתוג עסקי ואישי, ומלווה נשים ואנשים בתהליכי פיתוח מותג ורעיון והקמת קהילה. 

מה הם החלקים המרכיבים את האושר שלנו? 
את שביעות הרצון, את רגעי השמחה? ואיך ניהול עצמי נכון יכול להוביל ליותר רגעים כאלה? זוהי שאלת המחקר שלי, ואני מתרגשת לחלוק אותה כאן עמכן. 

 

שמחה להכיר אתכן :)

רוצה לשתות איתי קפה בכל בוקר?

הצטרפי לקהילת הפייסבוק שלי :)

ינואר 2021

שנה חדשה - חוזרת לפעילות :)