• Facebook - Grey Circle
  • Pinterest - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

בין עקביות לעוגני אושר

בחודש מרץ הצבתי עוגני אושר ביומן.

החודשים האחרונים ממש מאתגרים כאן בצד הזה של העולם. מכירות את הקלישאה "הדבר היחיד הקבוע בחיינו הוא השינוי"? ובכן, הרבעון הראשון של השנה הוכיח לי בדיוק את זה. לטוב וגם למעט פחות טוב - השינוי כאן, והוא מתבטא בכל אספקט אפשרי; ניהול זמן, משימות, עומס, סטרס (מישהי מכירה חיים נטולי סטרס?), מחשבות על ההווה, מחשבות על העתיד - והנה - החיים הם ים, ואני מנווטת בתוכם, חדורת מוטיבציה, לעתים מעט עייפה, מחפשת נקודות עגינה.

עקביות תמיד הצילה אותי.

זו החלטה לדבוק בהחלטה. להשתדל להניח דבר אחד מוכר בכל יום; להרשות לעצמי להיות מופתעת מהכל - חוץ מדבר אחד, דבר אחד שנקבע מראש, ועוזר לי להרגיש שנעים לי, גם כשדברים משתנים מסביבי.

זה קונספט די נפוץ, כשחושבים על זה.

אנחנו מכנות את זה "רוטינה"; בוקר או ערב, אנחנו מכנות את זה "שיגרה"; שיגרת כתיבה, ארוחת ערב יומית בחיק המשפחה, אנחנו מכנות את זה "הרגל"; התעמלות, תזונה. אבל זו בעצם עקביות. החלטה לדבוק בהחלטה.

אז הכנתי רשימה של עוגנים יומיים - דברים משמחים. שיבצתי אותם בקפדנות ביומן, פרוסים על שבועיים שלמים של ניסוי. האם רגע יציב אחד ביום יביא לאושר? האם סדרה של רגעים תיצור הרגל?

בחנתי באובייקטיביות את ההשפעה של כל עוגן; יישמתי על עצמי, ובדקתי את מידת ההשפעה.

וזה משפיע. הו, כמה שזה משפיע!

בין התעמלות לפיצה, למדיטציה למוזיקה, לדייט עם הזוג ושיחת נפש עם בן משפחה; זה משפיע.

חכמים סינים אומרים שאם אין לך זמן ל- 10 דקות מדיטציה, כדאי שתתרגל שעה, והעניין הוא שזה נכון! כשאין זמן לכלום - ברוב המקרים זה אומר שאנחנו לא פנויות רגשית כרגע. דווקא כשעמוס, כשלחוץ, כשאין זמן אין זמן אין זמן - זה *בדיוק* הזמן לעשות הפסקה.

כשאתן עמוסות - זה הזמן לצאת לדייט עם הזוג, לאכול ארוחה טובה, להקשיב לאלבום אהוב, לעשות יוגה, לרוץ בחוץ, או כל דבר אחר שחשוב לנו ועושה לנו שמח. כי בסופו של יום? כשנסתכל לאחור? זה יוסיף עוד רגע מקסים להכיר עליו תודה.

להציב עוגנים משמחים במהלך היום? זה עובד, זה משמח, זה ניסוי אושר מוצלח במיוחד! אז איך מציבים נקודות עוגן ביומן?

1. עשו רשימה של פעולות משמחות. 2. החליטו על תדירות מתאימה; אחת ליום, לחודש, לשבוע, לשנה. 3. שבצו ביומן את הפעולות, קראו להן "עוגני אושר". 4. אל תחכו לרגע האחרון; נניח, החלטתן להכין פיצה ביום שישי? רכשו את המוצרים מבעוד מועד. 5. טיפ למיטיבות לכת: הפכו את העוגן למסורת. דייט אחת לשבוע למשל, הופך מאורע אקראי לרב-פעמי ונעים במיוחד.

אז מה אתן אומרות? הגיע הזמן להטיל עוגן? איי איי קפטן! שלכן, אושרה


מעודכנת, תמיד!

רוצות לקבל עדכונים לדוא"ל?

הי :) שמי אושרה פחימה-שמש ואני חוקרת ומעצבת תודעה!

מה זה אומר?

לו חייתי ביוון העתיקה כנראה שהיו מכנים אותי "הוגת דעות".
אני מעבדת חוויות ובוחנת אותן מנקודת מבט רחבה ומקיפה, וכותבת עליהם כאן - במרחב הוירטואלי שלי. אני מתייחסת לכל התנסות כמחקר, ומבצעת מחקרים שכאלה בתחומים שונים ומגוונים: ניהול אנרגיה ומשאבים, הרגלים, תרבות הפנאי, אושר ואימהות. 

בת 39, גרה בכרכור, נשואה לעמרי ואמא של טליה-לב; גורה מהממת בת 17 חודשים. עוסקת במיתוג עסקי ואישי, ומלווה נשים ואנשים בתהליכי פיתוח מותג ורעיון והקמת קהילה. 

מה הם החלקים המרכיבים את האושר שלנו? 
את שביעות הרצון, את רגעי השמחה? ואיך ניהול עצמי נכון יכול להוביל ליותר רגעים כאלה? זוהי שאלת המחקר שלי, ואני מתרגשת לחלוק אותה כאן עמכן. 

 

שמחה להכיר אתכן :)

רוצה לשתות איתי קפה בכל בוקר?

הצטרפי לקהילת הפייסבוק שלי :)

ינואר 2021

שנה חדשה - חוזרת לפעילות :)