• Facebook - Grey Circle
  • Pinterest - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

לקבל החלטות מהבטן

ובכן, צדקתי.

חודש ינואר אכן היה מעניין במיוחד, ואולי הכי משמעותי עבורי מהרגע שהחלטתי לחקור את האושר.

ההחלטה לבסס את ההחלטות על אינטואיציה במשך חודש היתה אולי הדבר הכי נבון שעשיתי בחיי.

חודש אחד? נדמה לי שאני מאמצת את זה לחיים שלמים.

כל החלטה, מחשבה או התלבטות מלווה בתחושות גוף וכל תחושה היא שונה.

בזכות האתגר גיליתי את הגוף שלי מחדש.

התייחסתי אל הגוף כאל מפה. לקח לי זמן להבין את התחושות שאני חשה ולמקם אותן על הגוף. מה בדיוק אני מרגישה כשהבטן שלי מאותתת לי מבפנים? איפה נמצא הפחד? איפה נמצאת ההתרגשות? והכי חשוב; איפה ממוקמת האינטואיציה?

בסופו של דבר, הבנה של האינטואיציה חייבת בראש ובראשונה להיות מבוססת תחושות גוף.

כדי להבין, לנטר ולמפות את התחושות האלה הייתי חייבת למצוא, פיזית, מה המקום הספציפי של אותה "תחושת בטן" מסתורית שעליה אני מבססת את ההחלטה.

בשבועות הראשונים היה לי די קל. לא היו החלטות הרות גורל, לא הרגשתי תחושות משונות בגוף, הייתי משוכנעת לרגע שפיצחתי את זה, שזה בעצם לא מסובך בכלל ושכנראה שכל החלטה מבוצעת על ידי האינטואיציה כי אני לא חווה שום קונפליקט או תחושה יוצאת דופן.

עד יום בהיר אחד שפתאום, בלי קשר לכלום, הרגשתי מבפנים ש- "לא". לא היה לזה תירוץ רציונלי. לא ידעתי איך להסביר את זה באותו הרגע. ידעתי שפשוט "לא".

ולמרות שלא היה שמץ של הגיון ב- "לא" הזה באותו הרגע, החלטתי להקשיב לו.

מתוך ההקשבה הזו הבנתי שישנו חוסר סנכרון בחיי, ומתוך ההתחייבות לפעול על פי האינטואיציה החמקמקה הזו, עשיתי פעולות כדי לתקן את המצב למרות הטיעונים הרציונליים שחלפו מנגד, ועל כך אני אסירת תודה.

אז מה המסקנות שהגעתי אליהן מחודש שלם של אינטואיציה?

  1. מיקום האינטואיציה: מפתח הלב יכול להיות שמיקום האינטואיציה משתנה מאדם לאדם, אני הרגשתי אותה ממש במרכז הבטן גבוה. מיקום שונה מכל המחושים שהרגשתי עד כה. מתוך החודש הזה גיליתי שהפחד נמצא נמוך יותר, משמאל, באיזור הבטן השמאלית, ההתרגשות ממוקמת ממש ליד הפחד, קצת יותר במרכז, האינטואיציה נמצאת מעליהם.

  2. התחושה אינה מאיימת הלב לא פועם חזק יותר, אין "צביטה" או עווית (שלדעתי מחוברות יד ביד עם הפחד).

  3. לאינטואיציה יש קול ללא מילים בזמן שצצה ההרגשה הזו אי שם במפתח הלב, אנחנו כמו מקבלות מסר ללא מילים, מסר שאומר לנו מה לעשות. אנחנו לא שומעות קול או מקבלות איגרת מעורב עם שלוש עיניים, אלא מקבלות ידע, שקצת כמו במטריקס די נוחת עלינו בבת אחת ולפתע "אנחנו יודעות קונג פו".

  4. תרגול מול אבחנה במהלך החודש ניסיתי להבין את האינטואיציה; חומר קריאה, דמיון מודרך. בסופו של דבר הרגשתי אותה בחוזקה יתרה דווקא במצב שינה - מצב של רגיעה מוחלטת ומן רגע בין נים לא נים שבו היא הופיעה. לכן נדמה לי שהתרגול האמיתי הוא לאו דווקא מדיטציה מיוחדת או אורח חיים נזירי אלא סינון רעשי לוואי, הקשבה פנימה והקפדה על רגעים קטנים של שקט.

  5. אינטואיציה היא ברבור אני לא צוחקת איתכן, זה לגמרי אמיתי. ברגע של דמיון מודרך דמיינתי ברבור. כמו חנונית אמיתית רצתי לבדוק מה זה אומר ומסתבר שברבור הוא סמל לאינטואיציה. אמצו ברבור, יקירותיי. אמצו ברבור.

חודש פברואר מוקדש לצבע.

וצבע, בעולם שלי, לגמרי מדבר על רגשות.

למה אנחנו בוחרים בגוון אחד על פני גוון אחר?

איזו אסוציאציה מתחברת לגוון הזה?

איזו תחושה הוא מעביר בנו?

את השאלות האלו אני שואלת בכל פרויקט שעליו אני עובדת, כי צבע, מעבר להיותו "יפה", או "מגניב" או "לגמרי אני!" הוא טריגר לרגש. וכדי להיות מדויקות אנחנו חייבות להבין את הצבע לעומק, לנטר את הרגש ולהבין איזה צבע הכי נכון לנו, לכל מטרה שרק נבחר.

בעשיה שלי אמנם מדובר במיתוג, אבל תורת הצבעים נחקרה לעומק בדיסציפלינות שונות ומגוונות; בין אם מדובר בפסיכולוגיה, באמנות, בפנג-שווי או אפילו בריפוי הצ'קרות. סופר-מגניב! אם כך:

המיתוס:

צבע מחובר לרגש ויכול לחולל בנו ובאחרים שינוי.

ההנחה הרציונלית:

מודעות לרגש עוזרת לנו להיות מדויקות יותר ומפוקסות יותר.

מודעות לבחירת צבע עוזרת לנו להעביר מסר מדויק יותר.

השאלה:

מהי נקודת המפגש בין צבע לרגש?

והאם באמצעותה אפשר להעביר מסר או לספר סיפור באופן ויזואלי בלבד?

אז איך הופכים את הצבע למשימות אושר? בקלות!

  1. אתגר אינסטגרם צבעוני כי תודו שצבע, במיוחד בעונה הפרחונית הזו, גורם לכן לרצות לצאת לשדה ולצלם. ב- 14/2 אעלה כאן את האתגר הרשמי הראשון של הבלוג! אתגר אינסטגרם מדליק שבו אצלם ואזמין אתכן לצלם בכל יום במשך שבועיים תמונה שקשורה בצבע. בשבוע הבא יעלה פוסט שיוקדש במיוחד לאתגר ויהיו בו הנחיות ופרטים נוספים, אז ראו את ההצהרה הזו כפתיין או טיזר לעומד לבוא!

  2. ניהול יומן רגשות בצבע בכל יום אתעד את תחושותיי ביומן ואחבר לרגש צבע. אחבר את השאלה "איך הרגשת היום?" ל- "ואיזה צבע מתחבר להרגשה הזו?" כך בסוף החודש אוכל להסיק מסקנות מתוך מעקב רגשות, לחבר בין צבע לרגש והכי חשוב; לסכם את המדד בגרף סקסי במיוחד!

באיזה צבע אני מתייגת את תחושת ה- "סופר מתרגשת לצאת לדרך וליצור אתגר ראשון בבלוג"?

צהוב. לגמרי צהוב.

נתראה בקרוב עם פרטי האתגר ועד אז,

שלכן,

אושרה

ונסיים בשיר כמובן:

Donovan - Mellow Yellow


מעודכנת, תמיד!

רוצות לקבל עדכונים לדוא"ל?

הי :) שמי אושרה פחימה-שמש ואני חוקרת ומעצבת תודעה!

מה זה אומר?

לו חייתי ביוון העתיקה כנראה שהיו מכנים אותי "הוגת דעות".
אני מעבדת חוויות ובוחנת אותן מנקודת מבט רחבה ומקיפה, וכותבת עליהם כאן - במרחב הוירטואלי שלי. אני מתייחסת לכל התנסות כמחקר, ומבצעת מחקרים שכאלה בתחומים שונים ומגוונים: ניהול אנרגיה ומשאבים, הרגלים, תרבות הפנאי, אושר ואימהות. 

בת 39, גרה בכרכור, נשואה לעמרי ואמא של טליה-לב; גורה מהממת בת 17 חודשים. עוסקת במיתוג עסקי ואישי, ומלווה נשים ואנשים בתהליכי פיתוח מותג ורעיון והקמת קהילה. 

מה הם החלקים המרכיבים את האושר שלנו? 
את שביעות הרצון, את רגעי השמחה? ואיך ניהול עצמי נכון יכול להוביל ליותר רגעים כאלה? זוהי שאלת המחקר שלי, ואני מתרגשת לחלוק אותה כאן עמכן. 

 

שמחה להכיר אתכן :)

רוצה לשתות איתי קפה בכל בוקר?

הצטרפי לקהילת הפייסבוק שלי :)

ינואר 2021

שנה חדשה - חוזרת לפעילות :)