• Facebook - Grey Circle
  • Pinterest - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

מחברת בין אוויר להגשמה - ראיון עם מיכל פולת

בשנים האחרונות, בזכות העסק והבלוג וכל מה שביניהם, הכרתי נשים מדהימות שעם הזמן הפכו לחברות-אמת. אחת מהן היא מיכל פולת. מיכל היא שליחה בעולם שלי. היא האדם שאליו אני פונה עם שאלות מהלב, היא עוזרת לי להתכוונן, לחדד, להקשיב לבטן ולהביא לעולם את מי שאני; בלי פילטרים, AS IS. זה התחיל בשיעורי "תודעת העל" שפתחו אותי לשינויים של העולם החדש והמשיך עם קבוצת מאסטרמיינד משובחת, היכרות עם שיטת ה- GTD והעיצוב האנושי, ושיחות רבות ועמוקות על ניהול זמן ומשאבים, על רצונות ויכולות, על חיבורים של אוויר ואש ומים ואדמה.

כחלק מחודש שכולו חברה ואנשים, שלחתי למיכל את שאלון האושר, ומתוכו יצא ראיון מעורר השראה.

מיכל פולת, מי את?

בלוגרית ב"אוויר להגשמה", מרצה, מלווה ומחברת אנשים לזיהוי ומימוש הדרך שלהם ובהסתגלות לעולם החדש. מנהלת קבוצת פייסבוק לאפקטיביות בשיטת GTD. אקרובטית חובבת. חוקרת ומפיצת ידע בנשמה.

ספרי על עצמך. אני כל החיים זזה, משתנה ומשנה. חייתי וטיילתי בהמון מקומות בארץ ובחו"ל, למדתי המון תחומים, עשיתי הרבה דברים שונים. אז אני מכירה המון עולמות תוכן ואנשים ממעגלים שונים. ולפני כמה שנים הבנתי שיכולת-העל שלי היא לעשות חיבורים בין הכל; אני מחברת בין אנשים לבין אנשים, תכנים או כלים שעוזרים להם להגשים את החלומות שלהם; אני מחברת בין תודעה גבוהה לפרקטיקה פשוטה, ובין עולמות תוכן שונים; אני מזהה ומראה לאנשים איך כל החלקים בתוכם ובחיים שלהם מתחברים למהות אחת.

מה הוביל אותך לעשות את מה שאת עושה היום?

ההכוונה הפנימית והתשוקות שלי :) מאז ומתמיד האמנתי שחלומות נועדו כדי שנגשים אותם, ופעלתי כדי להגשים את שלי. אני צועדת בדרך הזו ומגלה תוך כדי מה היא מביאה, ועם הזמן הנקודות מתחברות לי יותר ויותר.

ממה את נהנית בעשייה שלך?

מהצליל של אסימונים נופלים :) מהרגעים שבו הכול מתחבר ואני מצליחה לראות ולהראות לאנשים איך הרצונות, יכולות, חולשות, ניסיון וכל החלקים בהם מתחברים לכדי הייעוד שלהם. מלראות אנשים מתחברים לעצמם ואוזרים אומץ להגשים את הרצונות האמיתיים שלהם. מלעשות חיבורים בין אנשים שהם בול. מלכתוב ולצלם סרטונים ולהעביר את הידע שלי. מללמוד עוד ולפתח דברים חדשים. מלעצב! כיף שלימדת אותי להשתמש באינדיזיין :) (הערת המערכת: בכיף ובאושר, יקירה!)

מה או מי הם מקורות ההשראה שלך?

אנשים שנותנים לעצמם לקרות :) אנשים שעוסקים בהרבה תחומים ומצליחים להיות פרודקטיבים ולאזן בין תחומי חיים עניין שונים. אנשים שמצליחים להיות ממוקדים במטרה שלהם ולהתמיד.

ההשראה לכתיבה יכולה להגיע לי בכל מקום :) משיחות עם אנשים, מתגובות ושאלות שאני רואה בפייסבוק, מפרסומות ברדיו. על כל דבר יש לי מה להגיד ;) הרבה פעמים פוסטים פשוט מתנסחים לי בראש בהליכות בים, במקלחת, כשאני רוכבת על אופניים בעיר, ובעצם כמעט בכל רגע שאני בשקט.

מה לדעתך ההבדל בין תחביב למקצוע, אם בכלל? מידת האנרגיה שמשקיעים בזה ומידת האנרגיה שיש לנו עבור זה. יש דברים שאנחנו נהנות לעשות ואנחנו טובות בהם, אבל לא צריכים בהכרח להיות המקצוע שלנו – כי יש לנו אנרגיה מוגבלת אליהם. זאת אומרת שכל עוד נעסוק בהם על אש קטנה זה יטעין אותנו, אבל אם ננסה להפוך את זה למקצוע, נשתעמם ואפילו נתרוקן. מצד שני, לפעמים יש דברים שנשארים כתחביב ואנחנו יכולות להפוך אותם למקצוע מצליח אם רק נעז... כדאי לכל אחת לבדוק עם עצמה כמה אנרגיה יש לה לכל דבר.

מה מניע אותך לעסוק בכמה תחומים שונים?

מאותה סיבה שאני עושה כל דבר – כי זה מה שאני נמשכת מבפנים לעשות. אני מאמינה שאנחנו צריכים להיות מי שאנחנו ולתת מקום לכל החלקים שלנו ושהתחומים מתחברים, גם כשאנחנו עוד לא רואות את זה.

האם את אמיצה?

אומץ זה לא היעדר פחד, אלא להרגיש את הפחד ולעשות בכל זאת. אז לרוב אני בצד של האומץ. כשאני מזהה פחד אני נוטה להסתכל לו בעיניים ולעוף על הדבר ממנו אני מפחדת. אבל מדי פעם אני מגלה שיש פחדים שמנהלים אותי בצורה מאוד ערמומית, בלי שהייתי ערה להם. הספר שכתבתי (לתת לעצמך לקרות) נכתב בין היתר מהמקום הזה של פחדים שזיהיתי וכלים שעזרו לי להזיז אותם. כי פשוט ראיתי שהפחדים האלו (בוריאציות שונות) משותפים לכולנו ועוצרים הרבה מאיתנו בתהליכי הגשמה.

מהו אושר מבחינתך? מה מסב לך אושר?

בהגדרה שלי (שאימצתי מלימודי תודעת העל), אושר זה רגעים של חסד – מעין תחושה ש- "אפשר למות עכשיו כי עשיתי את שלי". זה לא מצב שאפשר לחיות בו קבוע. שמחה זה כבר משהו יותר יומיומי. אז יש המון דברים שמשמחים אותי. אבל אושר... יש לי רגעים שאומרים לי דברים כמו "נתת לי אומץ והתחלתי להזיז דברים", או "גרמת לי לחשוב". מבחינתי אם גרמתי למישהו לחשוב בצורה עצמאית ולבחון את החיים שלו באור אחר, עשיתי את שלי :)

חמישה טיפים מתחומי העשיה שלך שעשויים לשפר את תחושת האושר:

  1. לזהות מה את רוצה לפני שאת יוצאת לחפש את זה במציאות. לא משנה אם זה דירה, עבודה, בן זוג או ייעוץ עסקי. הרבה פעמים אנשים מתחילים בחיפושים בלי שהם הגדירו מה הם רוצים למצוא, ואז החיפוש מבזבז הרבה אנרגיה ולא מביא לתוצאות מספקות. אז לפני שאת מחפשת בחוץ, שאלי את עצמך מה את באמת רוצה. נסי להגיע ללב העניין; למה את רוצה את מה שאת רוצה? מה הדבר שאת רוצה ייתן לך? איך את רוצה להרגיש?

  2. לשאול את עצמך מה מתאים לך ואיך נכון לך לעשות דברים. יש הרבה דרכים לשווק, הרבה כלים ושיטות לניהול זמן, הרבה סוגי תזונה בריאה, הרבה סגנונות לבוש, הרבה יועצים ומאמנים... הרבה מכל דבר. ואין שומדבר שמתאים לכולן! כל אחת מאיתנו היא ייחודית, וזה אומר שבאחריותנו כל הזמן לבדוק מה מתאים לייחודיות שלנו – מה הדרך שלנו ואיך נכון לנו ללכת בה. ככל שאנחנו יותר עושות את הדברים בדרך שלנו, ככה יש יותר רגעי אושר בחיים והרבה יותר שמחה וקלילות ביומיום.

  3. לא לשבור את הראש אם מה תעשי כשתגדלי או בעוד 5 שנים. פשוט לכי עם ההכוונה הפנימית שלך וסמכי על עצמך ועל הדרך. הכל יתחבר ותגיעי למקום הנכון לך. כל עוד את פועלת מתוך הקשבה פנימית.

  4. אם את לא יודעת מה הצעד הבא שלך או מה הרצון העמוק שלך, שאלי את עצמך: "איזה רעיון עולה בי כל כמה זמן ואני פוסלת כי נראה לי שאי אפשר להתפרנס מזה, כי נראה לי שאין לי את מה שצריך כדי להגשים את זה, או כי אני מפחדת מהתגובות של הסביבה?". כאן יש עוד שאלות מתנה ממני שיכולות לעזור לך לזהות את התשוקות שלך. https://www.michalpolat.com/passions

  5. להפחית התראות וצלצולים עד כמה שניתן. יש תוספי כרום ואפליקציות נהדרות שמאפשרות להגדיר שאפליקציות ואתרים מסיחי דעת ייחסמו בזמנים מסוימים ביום או אחרי X זמן. אני אוהבת את AppDetox ואת AntiSocial.

מיכל יקרה, תודה לך על התבונה והאור שאת מפיצה בעולם ובחיי.

רוצים להיות בקשר עם מיכל? כאן תוכלו למצוא אותה ברשת:

לספר של מיכל: לחצו כאן. לאתר של מיכל: לחצו כאן. לפייסבוק האישי של מיכל: לחצו כאן. לקבוצת ה- GTD בפייסבוק: לחצו כאן.


מעודכנת, תמיד!

רוצות לקבל עדכונים לדוא"ל?

הי :) שמי אושרה פחימה-שמש ואני חוקרת ומעצבת תודעה!

מה זה אומר?

לו חייתי ביוון העתיקה כנראה שהיו מכנים אותי "הוגת דעות".
אני מעבדת חוויות ובוחנת אותן מנקודת מבט רחבה ומקיפה, וכותבת עליהם כאן - במרחב הוירטואלי שלי. אני מתייחסת לכל התנסות כמחקר, ומבצעת מחקרים שכאלה בתחומים שונים ומגוונים: ניהול אנרגיה ומשאבים, הרגלים, תרבות הפנאי, אושר ואימהות. 

בת 39, גרה בכרכור, נשואה לעמרי ואמא של טליה-לב; גורה מהממת בת 17 חודשים. עוסקת במיתוג עסקי ואישי, ומלווה נשים ואנשים בתהליכי פיתוח מותג ורעיון והקמת קהילה. 

מה הם החלקים המרכיבים את האושר שלנו? 
את שביעות הרצון, את רגעי השמחה? ואיך ניהול עצמי נכון יכול להוביל ליותר רגעים כאלה? זוהי שאלת המחקר שלי, ואני מתרגשת לחלוק אותה כאן עמכן. 

 

שמחה להכיר אתכן :)

רוצה לשתות איתי קפה בכל בוקר?

הצטרפי לקהילת הפייסבוק שלי :)

ינואר 2021

שנה חדשה - חוזרת לפעילות :)